EET

Manuál:  Nastavení > Hlavní nastavení programu >

EET

Previous pageReturn to chapter overviewNext page

V programu Stomedic je možné data z vytvořených faktur automaticky zasílat do systému EET.

 

Všechna nastavení týkající se EET jsou ukládána pro právě přihlášeného uživatele/technika. Pokud tedy například používáte fakturování na dvě firmy a do programu se pro potřeby fakturace přihlašujete pokaždé jako jiný uživatel/technik, je nutné nastavit každému z nich správné údaje pro EET.

 

Možnosti nastavení:

 

clip0018

 

 

Odesílat data na EET - zaškrtnutí znamená, že se budou data zasílat do EET. V modulu Faktury budou v hlavní tabulce zobrazené sloupce obsahující speciální kódy BKP, FIK a datum EET identifikující EET záznam.

Testovací provoz - pokus si přejete nejprve vyzkoušet jak zasílání do EET funguje můžete zaškrtnout tuto volbu. Data budou zasílána na speciální testovací portál FÚ. Obdržený FIK kód bude vždy končit textem "-TEST". Pozn: po otestování nezapomeňte volbu vypnout abyste pak již pracovali v ostrém režimu.

Pouze ověření funkčnosti - po zasílání dat do EET je pouze zobrazeno, zda jsou zasílaná data ve správném formátu.

Před odesláním zobrazit dotaz - tato volba zajistí zobrazení a odsouhlasení zasílaných údajů. Doporučujeme na pár dní zapnout abyste věděli v jakém okamžiku a jaká přesně data se do EET zasílají

Výběr typů úhrady - zde vyberte všechny typy úhrady, při jejichž použití budou data zasílána do EET (standardně hotovostní platby)

EET certifikát - váš speciální certifikát, získaný z portálu FÚ. Postup získání EET certifikátu naleznete například zde: Jak vytvořit EET certifikát

Heslo k vašemu certifikátu zvolené při jeho získání

vaše DIČ

Číslo provozovny (vytváříte při generování EET certifikátu viz výše)

Identifikace pokladny - libovolný kód identifikující vaši pokladnu (počítač, na kterém je program Stomedic)